Rzęsy mocne i idealnie odżywione – to marzenie każdej z nas. By osiągnąć taki efekt wiele kobiet na te krótkie włoski codziennie nakłada specjalne odżywki witaminowe. Jest to metoda skuteczna, ale jednak dość czasochłonna, wymagająca od nas codziennej regularności. Istnieje jednak prostsza metoda dzięki której osiągniemy taki sam efekt. To laminacja rzęs. Czy warto z niej skorzystać? Komu szczególnie polecany jest ten zabieg, a kto nie powinien w niego inwestować. I w końcu: jak przebiega ta kosmetyczna procedura?

Laminowanie rzęs krok po kroku

Zacznijmy od powiedzenia nieco o tym, kto powinien inwestować w laminowane rzęsy. Jeśli Twoje włoski są cienkie, łamliwe i zupełnie proste – właśnie Tobie polecany jest omawiany zabieg. Laminacja krótkich rzęs błyskawicznie sprawia, że stają się one delikatnie uniesione, lekko podkręcone, zauważalnie pogrubione, a także nieco ciemniejsze niż zwykle. I to wszystko bez uczucia ciężkości spowodowanego poprzez na przykład sztuczne doczepiane rzęsy.

Istnieją jednak przeciwwskazania do laminacji rzęs. Zalicza się do nich zwłaszcza infekcje w okolicach oczu (w tym opryszczkę, jęczmień, liszaj czy samo zapalenie spojówek i rogówki), alergie występujące w okolicach oczu, korzystanie z chemioterapii, rany i urazy w okolicach oczu, ciąża czy niedawno przebyte operacje oczu lub w ich sąsiedztwie.

Wiemy już co daje laminacja rzęs i kiedy można ją przeprowadzać, a kiedy nie. Zobaczmy więc jak dokładnie przebiega cały zabieg. Na początku kosmetyczka, która ukończyła profesjonalny kurs laminowania rzęs, odtłuszcza nasze włoski wacikiem z dedykowanym kosmetykiem. Następnie na skórę za włoskami nakładany jest czysty wacik zabezpieczający ją przed wpływem preparatów stosowanych podczas zabiegu.

Teraz przychodzi czas na właściwy zabieg laminacji rzęs. Na górną powiekę kosmetyczka nakłada odżywczy preparat laminujący. Używa do tego dedykowanego, niewielkiego wałeczka z silikonu. Etap ten ma za zadanie wzmocnić i pogrubić rzęsy. Krok kolejny to farbowanie za pomocą specjalistycznej farby w kolorze czarnym bądź brązowym. Pozostaje jeszcze aplikacja utrwalającej keratyny i gotowe.

Ile trwa laminacja rzęs? Same poszczególne czynności są dość krótkie. Jednak poszczególne preparaty muszą mieć czas na to, by dokładnie wyschnąć. Dlatego też wybierając się na zabieg zaplanuj sobie czas tak, byś miała minimum półtorej godziny wolnego. Na koniec powiedzmy laminowanie rzęs ile sie utrzymuje. Wszystko zależy od naturalnej kondycji włosków. Przyjmuje się, że efektami laminacji będziemy się cieszyć średnio od półtorej miesiąca do dwóch miesięcy.