Regularne niedosypianie. Długie godziny pracy przy komputerze. Wielogodzinna jazda autem. Zła dieta. Picie bardzo niewielkiej ilości wody w ciągu dnia. Zbyt duża ilość alkoholu i innych używek. Wszystkie te sytuacje mogą sprawić, że będziemy cierpieć na mocno opuchnięte oczy. Taki efekt nie prezentuje się zbyt ładnie zwłaszcza dlatego, że oprócz samej opuchlizny, a właściwie razem z nią, zazwyczaj występują także zaczerwienienia i sińce. Co zrobić, by się ich pozbyć skutecznie i możliwie szybko?

Co jest dobre na opuchnięte oczy?

Już nasze babcie i prababcie wiedziały, że na zmęczenie oczu dobre są zioła. Najlepiej jest stosować te w torebkach. Wtedy wystarczy zaparzyć taką torebkę w wodzie mającej temperaturę 90-95 stopni. Po kilku minutach wystarczy taką torebkę wyjąć, poczekać aż lekko przestygnie i wtedy położyć ją na oczach na dziesięć czy piętnaście minut. Co stosować na opuchnięte oczy jeśli chodzi o zioła? Dużą popularnością cieszy się kwiat lipy. Zawiera on bowiem śluzy i flawonoidy o działaniu napotnym oraz przeciwzapalnym.

Odpowiedzią na pytanie: z czego okłady na opuchnięte oczy, jest również kasztanowiec zwyczajny. Znany jest on ze swoich właściwości przeciwzapalnych, antybakteryjnych oraz ściągających. Dzięki niemu nasze naczynia krwionośne są też szczelniejsze i bardziej elastyczne. Inne zioło które pomoże zwalczyć bardzo opuchnięte oczy to chaber bławatek który doskonale znamy z polskich łąk i pól. Łagodzi on stany zapalne oraz ściąga opuchliznę spowodowaną między innymi przez nadmierną dawkę promieniowania płynącego z ekranów multimedialnych.

Żółta arnika górska, zwana dawniej także pomornikiem, to kolejny doskonały produkt z listy: preparaty na opuchnięte oczy. Znajdziemy w niej kwasy organiczne, flawonoidy, karotenoidy, trójterpeny czy olejek eteryczny. Wszystkie one razem pomagają w uszczelnieniu naszych naczyń włosowatych, a przez to szybko pomagają zmniejszyć obrzęki i wchłonąć się płynowi wysiękowemu.

Nie masz w domu żadnych z powyższych ziół i zastanawiasz się co zrobić na opuchnięte oczy bez wychodzenia do apteki? Sprawdź, czy w Twojej lodówce znajduje się ogórek. Jeśli jest – sytuacja uratowana! Domowe zabiegi na opuchnięte oczy wykorzystujące to warzywo są niemal równie skuteczne co te ziołowe. Wystarczy że pokroisz ogórka na grubsze plastry i albo włożysz do lodówki na minimum godzinę, albo do zamrażarki na kilkanaście minut. Następnie wystarczy go położyć na kwadrans bezpośrednio na oczy pozbawione makijażu. Po tym czasie cienie w okolicach oczu powinny być mniejsze, a obrzęki i podrażnienia złagodzone.